
Ніч проти неділі, 25 березня триватиме для українців на годину менше, оскільки Україна перейшла на літній час. Рівно о 3:00 ранку потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед.
Цілком ймовірно, що цього разу українці востаннє переводять стрілки: Кабмін пропонує депутатам скасувати літній час.
Менше сну - більше світла. Українці знову діляться на тих хто "за" і тих хто "проти" цього. Дехто просто не дочекається завтрашнього ранку, а для когось це стане негативним фактором впливу на здоров'я.
Статистика свідчить, що в перші тижні після переходу на новий час у лікарнях справді зростає кількість пацієнтів. Люди скаржаться на підвищений тиск, запаморочення та біль у серці. Однак прив'язувати здоров'я до годинника терапевти не квапляться.
"Час переводиться в осінній та весняний період часу - тоді, коли наш організм перебудовується, тоді, коли ми і так себе не завжди добре почуваємо. Подібні симптоми -головні болі, коливання тиску - можуть бути пов'язані і з цими речами", - пояснили медики.
Та щоб перестрахуватися, лікарі радять заздалегідь продумати свій розклад на перші дні нового часу. Діток спочатку укладають спати за старим часом, а згодом переходять на новий.
Так саме поступово до нового розкладу слід привчати і домашніх улюбленців. "Якщо тварина звикла ходить в туалет в один час, то на годину пізніше, по-перше, просто дискомфортно, крім цього заболить сечовий міхур, нирки", - запевняють спеціалісти.
Тож господарів чотирилапих від неділі чекає раніший підйом. Та навіть якщо в перші дні буде складно прокидатися, більшість опитаних додатковій світлій годині тільки радіє