Вчені отримали нові дані, що проливають світло на механізм виникнення найнезвичайнішої гірської системи на нашій планеті.
Гамбурцеві гори в Антарктиді за площею рівні європейським Альпам, але повністю поховані під льодовим покривом шостого континенту.
Їх відкриття у 1950 роках стало повною несподіванкою. Багато геологів вважали тоді, що гірські породи під товщею льоду повинні бути позбавлені рельєфу.
Нові дані свідчать, що цей гірський хребет сформувався більше мільярда років тому. Цьому відкриттю присвячена публікація в журналі Nature.
Гамбурцеві гори вважаються зараз місцем, звідки почалося зледеніння Антарктиди. Тому розуміння історії їх виникнення та еволюції має величезне значення для вивчення клімату Землі в минулому і майбутньому.
"Дослідження цих гір представляло величезну складність, але нас супроводжував успіх, і ми отри
... Читати далі »
Американські вчені з Університету Толедо, штат Огайо зв'язали музичні переваги з переважанням правої або лівої руки в людини, повідомляє Huffington Post.
Для дослідження, проведеного під керівництвом Стівена Крістмена, вчені запросили 92 студентів. За результатами опитування вони визначили, яка рука визначальна в учасників. Строгими правшами виявилися 49 студентів, лівшами — всього двоє. Решта 43 добровольців були амбідекстрами, вони однаково добре користувались обома руками.
Після цього студентів попросили вказати, як часто вони слухають музику різних жанрів. Дослідники запропонували список із двох десятків напрямків. Дев'ять жанрів, серед яких класичний рок, важкий метал, кантрі та хіп-хоп, вчені віднесли до поп-музики. Серед менш популярних виявилися такі музичні напрямки, як джаз, фолк-рок та реггі.
За результатами дослідження, строгі прав
... Читати далі »
Британський композитор і викладач університету в Саутгемптоні Майкл Фінніссі (Michael Finnissy) дописав фінал Реквієму Моцарта, останнього незавершеного твору німецького композитора.
"Я уявив, що Моцарт сів закінчувати Реквієм у наші дні, оглядаючись на століття, що минули з часів його смерті. Ми живемо в зовсім іншому музичному періоді. Я задумався про те, що якби йому довелося врахувати, які композитори, музичні жанри та історичні події, що відбулися з 1791 року, чи могли б вони на нього вплинути?", — зізнався Фінніссі.
Британський професор також зазначив, що робота над таким відомим і найбільш обговорюваним твором, як Реквієм, стала для нього справжнім викликом. Разом із тим композитор сказав, що намагався відштовхуватися від музики Моцарта, аби нова частина доповнювала оригінальний твір, повідомляє портал Music News.